Ford Radyo Teyp Kodu Bulma Servisi

Merhaba arkadaşlar,
Bu yazımızda sizlere Ford grubu araçlarımızın unutulan kaybedilen radyo teyp güvenlik pin koduna nasıl ulaşabilirsiniz dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım.
Araç aküsü değiştirildiğinde veya teyp arkasındaki güç soketi çıkartıldığında teyp kendini korumaya almakta ve tekrar açılması için tarafınızdan pin kodunu girmenizi istemektedir. Bu hizmeti servisler dahil çoğu firma veya kişiler ücretli olarak kullanıcılara sunmaktadır.

Aracınızın teyp kodu 4 haneli olup yukarıdaki görsel deki gibi normalde araç güneşliğinde, torpido içerisinde veya kenarında yapışkan etiket şeklinde mevcut olması gerekmektedir fakat bazı durumlarda bu belirtilen yerlerden etiket söküldüğünden teyp kodunu bulmak zor bir hal almaktadır.
Teybe ait pin kodunu öğrenmek için öncelikle teybin hangi seri olduğunu bilmeniz ve bunun için ise teybinizin seri  numarasını öğrenmeniz gerekmektedir. Gerek youtube gerek arama motorlarında araçların teybinin nasıl söküldüğü hakkında bir çok yardımcı video bulunmaktadır.

 

Araç teybini sökemeyen arkadaşlar teybin üzerindeki 2 ve 6 numaralı tuşlara aynı anda basarak teybe ait seri numarasını öğrenebilirler.
Şimdilik V ve T serisi araç teyplerinin güvenlik kodunu online olarak sitemizden sorgulayabilecek M serisu teyplerin ise güvenlik koduna paylaşmış olduğumuz program sayesinde ulaşabileceksiniz.
Ford grubu teyplere şifre girme tekniği biraz değişik olup genel olarak 1,2,3,4 ve 5 tuşları kullanılmaktadır.
Örneğin şifremiz 2465 ise 1 rakamına 2 kere, 2 rakamına 4 kere, 3 rakamına 6 kere, 4 rakamına 5 kere basmalı ve ardından girilen şifreyi onaylamak için 5 numaralı tuşa bas çek yapmalısınız şifre eğerki doğru ise teyp sorunsuz bir şeklide açılacaktır. Bu algoritmayı anlamayan arkadaşlar youtubeden ford teybe şifre pin girme şeklinde arama yapabilir öğretici videoyu inceleyebilirler.
Ford V ve T serisi teyp kodu bulma programı;

Ford M serisi teyp kodu bulma programı;

Ford M Serisi Teyp Kodu Programı Kullanma Talimatları:
Araç teybinden almış olduğunuz 6 haneli seri numarasını girin ve ardından program ekrandaki ‘kodu hesapla’ düğmesi olan 5 numaralı butona basın.
Seri numarası 7 basamaklıysa son 6 haneyi kullanın, yani harften sonraki ilk 0’ı yok sayın.
Programı kapatmak için ‘programı kapat’ ses düğmesine basın
Seriyi temizlemek için radyodaki arama düğmesine basın.
Programı indirdikten sonra açmanız için gerekli zip şifresi blog.amasram.net dir.
Ford M Serisi Teyp Kodu Programı indirmek için Buraya Tıklayınız
Bunları Bilmelisiniz:
1: ) Teybinizi açmak için fazla sayıda yanlış pin kodu denemesi yapmanız teybinizi servis dışı bırakacak olduğundan programların oluşturduğu şifre eğerki yanlış ise fazla sayıda deneme yapmadan profesyonel destek alınız.
2:) LOCKED hatası veren ve kod girilmesine izin vermeyen teyp için 6 tuşuna uzun süre basılı tutarak kodunuzu girebilirsiniz.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir